Mergaitės taip nedaro

Papasakojo, kaip gauti darbą geidžiamiausioje šiandien srityje: ko reikalauja ir ką siūlo

September 21, 2021

Darbas TECH srityje šiandien laikomas vienu perspektyviausių ir geidžiamiausių, o IT profesionalai vadinami ateities specialistais, be kurių daugelio įmonių veikla ir plėtra neįsivaizduojama. Vis dėlto pradžia čia ne visiems yra paprasta, darbdaviai neretai reikalauja specifinių žinių, įgūdžių ir net požiūrio į pasaulį.

Vieną didžiausių pasaulyje svetainių kūrimo ir interneto technologijų platformą Wix.com į Lietuvą pritraukusi ir pati už įmonės mūsų šalyje vairo stojusi Monika Laukaitė pastebėjo, kad TECH sektorius Lietuvoje vis dar yra nišinis ir jis vystosi greičiau nei kitų sričių darbuotojai geba persikvalifikuoti ar aukštosios mokyklos – paruošti specialistus. Paklausta apie moteris šioje srityje, ji patikino, kad norisi net atsidusti.

„Reikėtų pradėti nuo auklėjimo vaikų, kad maža mergaitė yra ne tik graži, bet gali būti ir protinga, ir domėtis technologijomis. Visa edukacija mokykloje. Manau, kad kompiuterinio raštingumo, jeigu taip galima pavadinti, pamokos turėtų būti nuo darželio, nuo mokyklos, nuo pradinukų. Ir kai jau pradedi dirbti šioje rinkoje, kad ir esi mergina, skirtumo nebelieka“, – sako M. Laukaitė.

Jos teigimu, bet koks mitas ar stereotipas dėl moterų darbo TECH srityje reiškia, kad tavo komandoje yra nepakankamai merginų.

„Aš 8 metus šiame sektoriuje ir, iš tikrųjų, nepatikėsite, nesulaukiau nė vieno ten kažkokio iššūkio, susidūrimo, incidento. Vienintelis, beje, komentaras yra buvęs iš mano močiutės. Kai pasakiau, kad dirbsiu, močiutė sako: „O, tai dabar galėsi sutaisyti mano kompiuterį“. Jai yra dabar 85-eri metai ir ji vis dar naudojasi kompiuteriu“, – juokėsi M. Laukaitė.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App